Një dhuratë për të gjithë ju!

nga maky | 22 dhjetor 2011 |

Finely'm përsëri në Firence kështu që unë mund sitemare e bug në kodin e blog ... ju do të vëreni se ajo ishte jashtë për një javë. Këto ditë kam marrë për t'u ulur dhe për të marrë yndyrë, por edhe të ju bëjë këtë dhuratë të vogël që unë shpresoj që ju të gëzojë atë dhe në qoftë se ju nuk më pëlqen ... paqja, kam kryer aq shumë sa që duhet të ju lutem ju vetëm për përpjekje.

Ju mund të shkarkoni Ginger calendaro 2012 dhe të kanellë në HD vetëm klikuar mbi imazhin.

Unë kam qenë i pavendosur nëse do të vënë çdo ditë në dhjetor duke pasur parasysh se i dashur Maya donte të na bëjnë dhuratën e formentare fobi kolektive me një fund të parashikuar të botës, por ne nuk kemi frikë nga asgjë të drejtë?! Nuk mund të jetë përmbytja, tërmeti, shpërthimet vullkanike apo lëkurë, por ne gjithmonë do të mbetet në furrë me një lugë në njërën dorë dhe pan në tjetrën (në rast se katastrofa natyrore na goditur, ndërsa ne jemi në kuzhinë). Me këtë dua të ju dëshiroj ditë të mrekullueshme festën ''; barqet gozzovigliate, të jetë e mbushur, pini (shumë) më mirë dhe qesh, sepse nuk ka fund!

14 Përgjigjet për të "një dhuratë për të gjithë ju!"

 1. Tani që është një dhuratë, thank you !!!
  Dhe të lumtur ditëlindjen, kështu që në vitin 2012 bota nuk ka fund, por në qoftë se ju e dinte të fundit ne do të duhet për të ngrënë, apo jo? ;)

  Një puthje e madhe!

 2. realizohet në kohën e duhur për të marrë larg këtë kalendar të bukur që ju erdhi vetëm gjobë, të mirë !! Por unë mund të le vetëm dëshirat e mira (në fytyrën e Maya) që janë gjithmonë kohë më të mira.

 3. faleminderit! Ajo është e bukur .... shkarkohet dhe të gatshëm për printim. me të vërtetë ju falënderoj!
  b

 4. e bukur !!! tashmë shkarkuar :)))

 5. Çfarë një blog i bukur që ju keni! Urime të vërtetë!
  Unë do të doja të ju ftojnë për Epiphany tim dhuroj rezervuar për lexuesit e mi:

  http://paprikapaprika.blogspot.com/2011/12/il-giveaway-della-befana-epiphany.html

  Unë ju dhe familjen tuaj një Krishtlindjet Gëzuar dëshirë !!
  Përshëndetje
  Aniko

 6. kalendari është i mrekullueshëm !!!!! Kam marrë atë volentierissimo. Pothuajse të gjitha fotografitë unë tashmë e dinte, por ajo është gjithmonë një kënaqësi për të parë ato përsëri muajin e ndarë nga muaji. faleminderit! ;)

 7. Arabafelice: Faleminderit i dashur, unë ju uroj një të lumtur 2012 për ju too! Ju e dini se këtu janë organizimin e ngjarjeve për fundin e botës? Ata e quajnë ata "darka e fundit" ... njerëzit të bëjnë para nuk e di se çfarë të shpikë !!!

  Astrofiammante: por këto fetusi Maya nuk mund të lëvizte datën pas 13, ata prishin festën e Shën Lucia!

  Babs: faleminderit !!!

  Cristina b: ^ _ ^

  Piper i kuq & Piper i kuq: Faleminderit Aniko, ia kthej dëshirat e mira!

  Agnes: në fund të fundit kjo është përfaqësimi i një viti me xhenxhefil dhe kanellë !!! Kisses

 8. I shtypur dhe vlerësuar, unë nuk kishte dyshime. : D
  Piratessa dëshiron e zemrës sime.

 9. Stampastiiii? Por unë lovvo infinitamentissimamente (kjo nuk ju jep të drejtën për të marrë peng kryekupëmbajtësi tim, por è__é). Urimet më të mira për të gjithë familjen me flokët dhe nuk ka!

 10. nice nice bukur : D duke përfituar nga mungesa e myk kokë subitooooo mua .... ehehehehehe !!! Gëzuar Festat Znj Piratessa ;)

 11. Paola e madhe!

 12. Kjo është fantastike!

 13. Faleminderit, mbi të gjitha është e mirë për shkak se është vegjetarian !!!

 14. Magnificent! (Si zakonisht. :-P )

Lini një Përgjigju